Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace pro rodiče k 19.12.2013

27. 1. 2014

 

Vážení rodiče, 19.12.2013

posílám slíbené informace k učivu a prázdninám.

Český jazyk

Zvládli jsme všechna velká tiskací písmena (kromě X, Q a W). Jsem moc ráda, že si je téměř všechny děti pamatují, umí je číst i psát a nepletou se jim. Děti tedy už mohou číst libovolnou knížku či text psaný velkými tiskacími písmeny. Čtení slov s DI, TI, NI; s DĚ, TĚ, NĚ; s BĚ, PĚ, VĚ, MĚ je pro děti obtížnější, toto učivo budeme ještě v lednu důkladně docvičovat. Při čtení dodržujte, prosím, tento postup:

DI, TI, NI např. DIVADLO hláskujeme Ď, I, V, A, D, L, O DIVADLO, DENÍK D, E, Ň, Í, K DENÍK…Vysvětlení pro děti: „měkké I je hubené a hladové, snědlo háček Ď, Ť, Ň“. Když slovo píšeme, háček už není…

DĚ, TĚ, NĚ např. DĚDA hláskujeme Ď, E, D, A DĚDA…Vysvětlení pro děti: „drzé E ukradlo Ď, Ť, Ň háček a píše si ho nad sebou.“

BĚ, PĚ, VĚ (FĚ) např. BĚTKA hláskujeme: B, J, E, T, K, A BĚTKA…Vysvětlení pro děti: „hladové E spolklo J. Teď se z něj ozývají obě hlásky JE. Abychom toto nenasytné E poznali, označíme si ho háčkem Ě.“

např. MĚSÍC hláskujeme: M, Ň, E, S, Í, C MĚSÍC…

Matematika

Počítáme v číselném oboru 0 – 6, píšeme číslice 0 – 6. S kartičkami pracujeme v oboru 0 – 10 (řazení čísel, poznávání, porovnávání).

Prvouka

V prosinci jsme se věnovali ročnímu období zima a změnám v přírodě. Společně s 9.třídou jsme oslavili Mikuláše. Povídáme si o Vánocích a vánočních zvycích. 17.12. si pro nás děti ze 4.A společně s paní učitelkou Hereitovou připravily společnou vánoční hodinu, ve které si všichni prvňáčci vyzkoušeli různé vánoční zvyky. Všem dětem se společná hodina líbila a už se moc těšíme na společnou akci o Velikonocích.

Anglický jazyk

Paní učitelka Elšíková dětem rozdala plastové kapsy s učivem a kartičkami. Děti by je měly nosit na každou hodinu angličtiny.

Chci děti moc pochválit, je úžasné, co všechno za tři a půl měsíce ve škole zvládly. Je na nich vidět, že je učení baví, k veškeré práci přistupují s nadšením a opravdu se snaží. Jsem moc ráda, že nemusím řešit žádné vážnější kázeňské přestupky a že jako třída začínají být prima parta.

Další informace:

  • Sešity a desky na ukázku pošlu až na začátku ledna.

  • Bohužel se ve škole (i v naší třídě) opět objevily vši. Prosím, prohlížejte dětem denně hlavy, případné vši a hnidy velmi pečlivě zlikvidujte vhodnými přípravky z lékárny. Preventivně pošlu dnes nebo zítra domů vyprat polštářky, které ať si děti po prázdninách opět přinesou. Děkuji.

  • DÚ na prázdniny – na 6.1.2014: čtení v čítance – tři příběhy s.

Prosím, čtěte s dětmi každý příběh alespoň dvakrát, průběžně, aby se ve čtení procvičily. Posílám domů také pracovní sešit „Pejsek a kočička“, který jsme dokončili. I zde můžete procvičovat čtení.

  • Prosím o zkontrolování a doplnění penálů, několika dětem už došlo lepidlo v tyčince, fixy na smazávací tabulku…Asi v polovině ledna už budou děti zkoušet psát perem, doporučuji pero Stabilo nebo pero s hrotem na bombičky. Děti budou potřebovat pera dvě (jako náhradní může být i tzv. tornado). Kdy mají děti pero začít nosit, včas napíšu.

  • První školní den po vánočních prázdninách bude pondělí 6.1.2014. Na tento den jsme dostali pozvánku na komentovanou prohlídku místního kostela sv. Jiří, kterou rádi využijeme. Tento den se sejdeme ráno v šatně do 7:45 hodin (děti z ranní družiny mohou přijít ještě do třídy). Všichni si dají aktovku do skříňky a vyrazíme. Dejte, prosím, dětem teplé oblečení. V další části dopoledne se budeme normálně učit.

Děkuji Vám všem za dosavadní spolupráci a podporu. Přeji Vám krásné a pohodové Vánoce s Vašimi dětmi a hodně zdraví, štěstí a radosti v novém roce 2014.

Petra Holubová